Здобутки членів УМА: ГО “Ноїв Курінь” долучається до ініціативи мейкерів у Європі

Команда ГО “Ноїв Курінь”, члена Української мейкерської асоціації, нещодавно організувала зустріч із представниками кількох європейських мейкерспейсів та приєдналася до ініціативи французької громадської організації Vulca. На заході також був присутнім партнер громадської організації Володимир Вальдман, відомий мейкер з Києва.

В період з 2016 по 2021 рік команда Vulca відвідала понад 350 просторів у 36 країнах з метою підтримки всіх видів резиденцій для мейкерів і стимулювання розвитку мейкерського руху в Європі. Ця діяльність дозволила їм розширити мережу фаблабів, налагодити особисті контакти з кожним із відвіданих просторів і краще зрозуміти потреби та проєкти місцевих громад.

В даний момент разом з Center Rog Creative Hub у Любляні, мейкерспейсом з Брюселю та рядом інших партнерів вони готують заявку на участь у проекті з мережування Call: CREA-CULT-2024-NET – EUROPEAN NETWORKS OF CULTURAL AND CREATIVE ORGANISATIONS у рамках програми Creative Europe, що є головною програмою Європейської Комісії з підтримки культурного та аудіовізуального секторів. Передбачається, що проєкт буде тривати до 2028 року у разі, якщо Європейська Комісія підтримає проєкт.

У рамках підготовки до цього проєкту ГО “Ноїв Курінь” приєдналася до близько 120 європейських організацій, які підписали лист підтримки майбутньої ініціативи.

Під час нещодавньої конференції представники організації отримали інформацію про те, що Європейська Комісія може надавати підтримку 30 культурним мережам щороку. В даний момент не існує загальноєвропейської мережі мейкерспейсів. Багато мейкерспейсів беруть участь у різних програмах підтримки від ЄС, проте вони все ще не взаємодіють один з одним належним чином, фактично працюючи в ізоляції.

“Проєкт, який ініціювала Vulca ставить за мету покращити кількість зв’язків, а потім і якість”, — зазначає Jason Pettiaux з Бельгії, один із координаторів майбутнього проєкту. “В Європі є інтернет, простори і обладнання у фаблабах. Але не менш важливо мати відносини між мейкерами. Ми плануємо вибудувати ту необхідну довіру між людьми, яка з’являється кожен раз, коли ми збираємо людей разом”.

ГО “Новий Курінь” також використовує подібний підхід у своїй роботі, співпрацюючи зі своїми бенефіціарами та партнерами. Один із можливих форматів співпраці включає 30-денне перебування фахівця з іншого мейкерспейсу у вашому просторі, який може допомогти вирішити проблеми, що виникають у вашому просторі. Інший формат передбачає зустрічі керівників мейкерспейсів, фаблабів, гончарних майстерень, тощо, де учасники зможуть переймати досвід одне одного в невимушеній атмосфері.

Керівник Vulca, Alex Rousselet, повідомляє, що у вересні або жовтні цього року планується відкриття реєстрації на членство, а у листопаді будуть проведені перші Загальні збори.

Слідкуємо за новинами)

Публікація підготовлена в рамках проєкту TOLOCAR.

Tolocar – це програма, що фінансується Федеральним урядом Німеччини і виконується німецьким інститутом HIWW за підтримки GIZ Ukraine.

Прокрутка до верху