Програми обміну за кордоном

В Україні мейкерський рух тільки зароджується. Перші мейкерспейси, хакерспейси та фаблаби з’явилися всього з десяток років тому. Водночас Європа та США накопичили в цьому неабиякий досвід – адже там є тисячі мейкерських просторів, частину з яких засновано ще в 1990-х роках. Саме тому ми розпочинаємо Програму обміну досвідом між українськими та закордонними мейкерськими просторами.

На фотографії зображено вид з води на Карлів міст у Празі. Покатий берег річки за мостом потопає у вранішньому тумані.

Під час пілотного запуску програми ми пропонуємо учасникам відвідати Прагу, старовинне чеське місто, щоб побувати в місцевих мейкерських просторах, хакерспейсах та навіть на заводі з виготовлення 3-д принтерів Prusa, який також впроваджує освітні програми з 3-д моделювання та друку. Під час програми ми хочемо охопити різноманітні мейкерські простори – як при освітніх закладах, так і самостійні, які вже співпрацюють з Україною (наприклад в рамках програми Detect!), так і ті з якими можна започаткувати партнерство.

Використайте цю поїздку, щоб наочно побачити як працюють та розвиваються різні типи мейкерських просторів, з чого вони починалися та як бачать свій подальший розвиток, в яких ініціативах беруть участь та як співпрацюють з різними організаціями.

Зміст програми обміну досвідом

В рамках даної програми у нас є можливість для 4-х учасників:

  • організувати відвідування різних мейкерських просторів (мейкерспейси, хакерспейси) у Празі;
  • організувати екскурсію на завод з виробництва 3-д принтерів Prusa, щоб дізнатися як вони підтримують місцеві ініціативи;
  • організувати та оплатити учасникам проїзд (поїзд з Києва до Праги);
  • організувати та оплатити проживання та харчування учасників  в Празі; 

Умови та обмеження

Екскурсії та спілкування під час поїздки відбуватимуться англійською мовою.

Орієнтовні дати поїздки – 7-10 березня 2024 року (дати можуть трохи змінитися в залежності від наявності квитків).

Подати заявку на участь у програмі обміну досвідом можна до 12 лютого 2024 року. Результати відбору будуть оголошені учасникам 14 лютого 2024 року.

Зверніть увагу, що участь у Програмі обміну досвідом можуть взяти лише громадяни України, старше 18 років, які мають право виїзду за кордон*, які керують або беруть активну участь у розвитку мейкерського простору або мають намір створити свій власний мейкерський простір. Учасники програми будуть відібрані на конкурсній основі.

Після участі у програмі ми попросимо опублікувати вас звіт про поїздку в соціальних мережах та заповнити опитування про участь у програмі. 

Реєстрація на участь у програмі

Для того, щоб залишити заявку на участь, будь ласка, заповніть форму нижче:

*Ви також можете звернути увагу на нашу Програму обміну досвідом по Україні, яка містить менше обмежень.

Залишились ще питання?

Задай їх менеджерці з реалізації програми обміну досвідом Ользі написавши електронний лист на адресу: olha@makerua.org

Програма Обміну досвідом реалізується в рамках проєкту TOLOCAR

#TOLOCAR – це програма, що фінансується Федеральним урядом Німеччини і виконується GIZ за підтримки німецького інституту HIWW та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Ілюстративні зображення використані на сторінці: by bearfotos on Freepik

Прокрутка до верху