Програма обміну досвідом

З чого починається мейкерський простір?
Як реалізує свою стратегію?
Як досягає успіху?

Відкрийте для себе відповіді на ці і багато інших практичних питань, взявши участь у програмі обміну досвідом.

Програма обміну досвідом це вікно у світ інших мейкерських просторів. Це не лише можливість дізнатись, як усе організовано у різних куточках України, а й наочно побачити, як реалізовано різноманітні бізнес-моделі, проаналізувати методи залучення резидентів, з’ясувати нюанси проведення різних воркшопів та семінарів та реалізації освітніх програм мейкерськими просторами…

Одна маленька подорож може відкрити двері до великих партнерств. Ми віримо, що обмін досвідом – це ключ до спільного розвитку та досягнення глобальних цілей. На кожному кроці ви зможете побачити, як навички та знання розвивають мейкерську спільноту, сприяючи вирішенню економічних, екологічних та соціальних завдань.

Ознайомтесь з інформацією про мейкерські простори з різних куточків України в які ви можете поїхати в рамках програми обміну досвідом. З опису ви можете трохи дізнатися про їхню спеціалізацію і історію,а під час поїздки ви зможете відчути атмосферу кожного з них та оцінити можливості для майбутньої співпраці.

Дізнатись більше про програму обміну досвідом

Хто може взяти участь у програмі обміну досвідом?

Учасник/ця програми обміну досвідом має відповідати наступним вимогам:

– бути громадянином/кою України

– бути старше 18 років 

– бути членом/кинею ГС «Українська мейкерська асоціація» та/або членом/кинею, чи засновником/цею, чи керівником/цею тощо організації, що є членом ГС «Українська мейкерська асоціація» 

– бути керівником/цею або активним членом мейкерського простору або планувати відкрити свій мейкерський простір.

Як взяти участь у програмі обміну досвідом?

Для того щоб взяти участь у програмі обміну досвідом,будь ласка, заповніть опитувальник. Ми зв’яжемось з вами після заповнення опитувальника.

Як відбувається відвідування мейкерського простору?

Ви залишаєте заявку на відвідування. Ми звʼязуємося з вами, щоб уточнити коли і куди ви можете\хочете поїхати. Деякі простори готові проводити індивідуальні екскурсії, але більшості простіше працювати з невеликими групами візитерів (близько 5 людей), тому ймовірніше за все для поїздки ми вас обʼєднаємо з іншими охочими взяти участь у програмі обміну досвідом. Це дозволить не тільки дізнатися як на практиці працює мейкерський простір, а й познайомитися з іншими лідерками та лідерами мейкерських просторів, або людьми як планують такі відкрити.

Ми купуємо вам квитки на поїзд або автобус на зручні для вас дати і домовляємось з приймаючим мейкерським простором. Якщо планується поїздка більше ніж на один день – бронюємо готель.

Ви приїжджаєте в приймаючий мейкерський простір, вам проводять екскурсію, дають можливість поставити будь-які запитання про роботу цього простору. Якщо під час вашого приїзду в просторі відбувається якась подія – ви можете взяти в ній участь. Ви можете поспілкуватися не тільки з керівниками мейкерського простору, а й з резидентами, щоб дізнатися всі нюанси роботи простору з різних сторін.

Якщо під час візиту вам хочеться попрацювати з якимось обладнанням яке є в просторі або навчитись користуватись ним (наприклад, щоб зрозуміти, чи потрібне це обладнання у вашому просторі) – повідомте нас про це і ми спробуємо організувати для вас таку можливість.

В рамках цієї пілотної програми – ми плануємо здебільшого одноденні ознайомчі поїздки. Але ніщо не має завадити вам домовитись з цими просторами про подальшу глибшу взаємодію або партнерство.

Якщо в одному місті декілька мейкерських просторів, чи зможу я відвідати їх всі?

Так, якщо в одному місті декілька мейкерських прострів – ми можемо спробувати домовитись про відвідування кожного з них. Для цього нам потрібно знати можливі дати вашої поїздки, щоб дізнатись, чи зможуть мейкерські простори в ці дати організувати для вас екскурсію та виділити достатньо часу, щоб ви могли дізнатися про всі нюанси роботи простору.

Які строки реалізації програми?

Пілотна програма обміну досвідом реалізується з січня по березень 2024 року. Подати заявку на участь у програмі можна до 20го лютого 2024 року.

Що фінансується в рамках програми обміну досвідом?

Ми покриваємо витрати на проїзд – до 30 євро (близько 1200 грн) на людину та на проживання до 40 євро (близько 1600 грн) на людину, якщо поїздка триває більше одного дня.

Чи потрібно мені буде робити звіт про участь у програмі обміну досвідом?

Так, ми попросимо вас написати короткий (або довгий, за вашим бажанням) звіт про поїздку. Ви можете опублікувати його у своїх соц мережах. Також ми попросимо вас заповнити опитувальник про участь у програмі обміну досвідом після поїздки.

Будь ласка, не соромтеся під час поїздки робити фото і відео (які не порушують права третіх осіб*) і ділитися ними в соц мережах. Чим більше людей дізнаються про існування мейкерських просторі, тим популярнішою ставатиме культура мейкерства в Україні.

* Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою відповідно до статті 307 Цивільного кодексу України. Тому, будь ласка, запитайте про згоду людей, які працюють чи відвідують мейкерський простір або робіть фото без людей або так щоб людей не можна було ідентифікувати (фото зі спини, руки, які щось роблять крупним планом, без обличчя на фото чи відео).

Чи зможу я отримати сертифікат про участь у програмі обміну досвідом?

Так, ми видамо вам електронний сертифікат, який підтверджує участь у програмі. Ви можете роздрукувати його самостійно, якщо вам потрібна фізична копія.

Як додати свій мейкерський простір в програму обміну досвідом?

Дякуємо за те, що хочете показати свій мейкерспейс/хакерспейс/ фаблаб, шкільний мейкерський простір або простір іншого типу та відповісти на різні запитання про нього. Для того щоб ми додали ваш простір на сайт – будь ласка, заповніть форму нижче і ми зв’яжемося з вами

Залишились ще питання?

Задай їх менеджерці з реалізації програми обміну досвідом Ользі написавши електронний лист на адресу: olha@makerua.org

Програма Обміну досвідом реалізується в рамках проєкту TOLOCAR

#TOLOCAR – це програма, що фінансується Федеральним урядом Німеччини і виконується GIZ за підтримки німецького інституту HIWW та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Ілюстративні зображення використані на сторінці – Designed by vectorjuice / Freepik

Спонсори та партнери

Прокрутка до верху