Вебінар-рефлексія про програму обміну досвідом в Празі

Запрошуємо вас передивитися вебінар, під час якого учасники та учасниці обмінної поїздки в Прагу діляться враженнями від побаченого і почутого в чеськіх мейкерських просторах.

За 4 дні 6 учасників з України встигли відвідати аж 12 просторів у Празі! А саме:

  1. Fablab в Karlovo Namesti (ČVUT) від Maker Institute
  2. Mini Fablab в KAMPUS DEJVICE від Maker Institute
  3. Open Learning Lab в KAMPUS DEJVICE від Maker Institute
  4. TC UMPRUM (студентські майстерні)
  5. PrusaLab
  6. Хімічна лабораторія в KAMPUS DEJVICE
  7. HYB4, Cirkulární dílna
  8. Library of things
  9. Хакерспейс Takt
  10. Elektrodilna ROH
  11. Dok 16
  12. Next zone
  13. HWlab

Мета такої поїздки – дати можливість керівникам та керівницям мейкерських просторів в Україні надихнутися новим досвідом, новими прикладами того, як може функціонувати та існувати мейкерський простор, які кращі практики можна застосовувати у нас в Україні. Про те, як чеські мейкерські простори можуть функціонувати на базі бібліотек, університетів, шкіл і не тільки дізнались наші учасники та учасниці:

Сергій Безбородько, директор центру створення і розвитку стартапів Національного університету «Чернігівська політехніка», керівник мейкерспейсу Peremoha, засновник ГО Eco Misto та Plastic Fantastic  .

Ігор Лецюк, директор школи №3 у м. Трускавець в якій функціонує Fab Lab Truskavets.

Анастасія Лопатюк, резидентка Науково-Мистецької Платформи Ostriv, засновниця бренду – Metafora upcycling art.

Наталія Гасюк та Олександр Паша, засновники майстерні з переробки пластику  Eco reactive в Івано-Франківську.

Ольга Доскочинська, викладачка інформатики в ліцеї ум. Пулюя у Львові, спеціалістка Lviv Open Lab 

Ольга Іванченко, проєктна менеджерка Української мейкерської асоціації, координаторка програми обміну досвідом для лідерів та лідерок мейкерських просторів, резидентка хакерспейсу Хаклаб

Учасники та учасниці повернулись з Праги, наповнені враженнями і новими знаннями. Натхненно діляться отриманою інформацією зі спільнотою мейкерів. Які простори вразили найбільше, яке обладнання перехопило подих і народило бажання мати таке саме, які корисні знайомства і партнерства зав’язались під час поїздки – дивіться в цьому відео)

Поїздка відбулася в рамках проєкту TOLOCAR. TOLOCAR – це проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки At Stake gGmbH та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Прокрутити вгору