Знайомтеся з членами УМА: MakerSpace OsnovaHub Kharkiv

Ф’юзинг, лемпворк, тиффані – красиві, але трохи незрозумілі слова, правда ж?)

А от в MakerSpace OsnovaHub Kharkiv точно знають, що ці слова означають і як за допомогою них створювати нові унікальні речі в мейкерспейсах. Але все по порядку)

Історія створення MakerSpace OsnovaHub Kharkiv бере свій початок у далекому 1989 році. Саме тоді засновник мейкерспейсу, Ігор Гольцов, організував свою першу ремонтну майстерню.

За ці роки майстерня знатно помандрувала по різних локаціях: працювала і при центрах творчості, і при заводі Шевченка, і в ХНУРЕ (інституті радіоелектроніки, де спочатку Ігор навчався, а потім працював), в орендованому приміщенні і, нарешті, в приватному будинку, де зараз і існує сучасний MakerSpace OsnovaHub Kharkiv.

А ще в 2003 році виникла потреба в арт-терапії для доньки Ігоря, якій після коми було потрібно лікування творчістю. “Спочатку це була художня майстерня, ліплення з глини, потім скрапбукінг, квілінг. Далі поступово народжувалася сімейна майстерня, бо тоді ще й, напевно, і слова такого “мейкерспейс” не знали”, – згадує Ігор.

Сьогодні мейкерспейс вільно розміщається на цілих 400 квадратних метрах, а в майбутньому планується добудувати ще 500 квадратів.

Останні 2 роки мейкерспейс переживав стадії формування, розвитку, розростання з однієї маленької майстерні в кілька великих. На сьогодні тут є:
🚀столярня з усіма необхідними верстатами;
🚀керамічна майстерня з печами, формами для шлікера, глазурями глиною;
🚀скляна майстерня з печами для плавки скла, лобзиками для різання, скляною мозаїкою;
🚀майстерня з токарними та фрезерними ЧПУ верстатами!
🚀верстат для лазерного різання CO2;
🚀фаблаб з 3д принтерами, електронними приладами;
🚀швейні машинки та вишивальний комплекс;
🚀обладнання для вирощування методом гідропоніки;
🚀тафтинг для в’язання килимів;
🚀є конструктори для навчання роботехніці і не тільки)

А ще: циркулярки, фуганки, зварювальні апарати, щипоріз, дровокол і навіть коптильня та сироварня :)))
Велика багата на обладнання майстерня з потужним потенціалом.

“На сьогодні в нашому мейкерспесі є все, чого тільки може забажати душа мейкера, – ділиться Ігор Гольцов, – Ми потребуємо резидентів, які зможуть приходити та працювати над своїми проєктами на нашій базі. А ще якщо знайдуться спеціалісти, які вміють працювати на верстатах, щоб прийшли та навчили нас, то ми взагалі готові заплатити за навчання. А ще, цікаві проєкти я готовий підтримувати фінансово.”

Крім того, Ігор розглядає можливості розвитку співпраці з майстрами та виробниками різних матеріалів для творчості. Його досвід роботи з чеським склом та іншими матеріалами став основою для розширення діяльності мейкерського простору та його монетизації.

Про що ви мрієте?
“Ми дуже хочемо розвинути в Україні техніки ф’юзингу (плавлення, запікання скла), лемпворку (перетворення скляних дротів різних кольорів в намистини) та тіффані (вироби з кольорового скла та мідних стрічок), зараз з німцями та чехами веду переговори, щоб закупити у них газові пальники для лемпворку та печі для фьюзингу, а також кольорове скло для вітражів.”

Чому ви в УМА?
“Ми тут з однією метою – знайти спільноту однодумців, яка допоможе нам розвинути успішний мейкерський простір та побудувати спільні колаборації”.

У Ігоря Гольцова є багато ідей та планів на майбутнє. Він прагне не лише розвивати свою спільноту, а й допомагати іншим мейкерам реалізувати свої мрії та проєкти. Його історія – це приклад того, як звичайна людина може змінити світ навколо себе за допомогою творчості, відданості та співпраці.

Слідкувати за діяльністю Ігоря та розвитком MakerSpace OsnovaHub Kharkiv можна на сторінці https://facebook.com/MakerSpaceKharkiv . А ще краще, доєднатися до спільноти та стати резидентом мейкерспейсу. OsnovaHub Kharkiv чекає на тебе)

Як стати членом Української мейкерської асоціації

Публікація написана в рамках проєкту TOLOCARTolocar: Mobile Makerspaces in Ukraine – це проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки At Stake gGmbH та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Прокрутити вгору