Базові підходи з техніки безпеки для мейкерських просторів

Сьогодні ми хочемо проговорити дуже важливий аспект щасливого існування мейкерського простору. І мова йде не про наявність достатнього фінансування, не про велику  кількість резидентів чи класну техніку. Мова піде про техніку безпеки.

Намагаючись створити інновації та втілювати свої творчі ідеї, ми не повинні забувати про безпеку себе та інших.

Отже, якщо ви є керівником або керівницею мейкерського простору, ось декілька порад з базових підходів до техніки безпеки. Сподіваємося, будуть корисні для всіх:

📃 Вивчення законодавства: пам’ятайте про важливість ознайомлення з відповідним законодавством щодо техніки безпеки та працевлаштування. І зробити це бажано вже зараз. Почати можна, наприклад, з цього закону https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2694-12#Text

🧯 Перевірка вогнегасника та аптечки: регулярно перевіряйте, чи є вогнегасник та аптечка на місці, перевіряйте, чи в хорошому вони стані. Також важливо періодично перевіряти термін придатності медичних препаратів у аптечці. Попросіть відвідувачів та резидентів поповнювати аптечку після використання засобів. Це допоможе забезпечити наявність необхідних медичних засобів у будь-який час.

📝 Внутрішні тренінги: організуйте заняття з безпеки для всіх учасників мейкерського простору. Візьміть за правило, що доступ до роботи в просторі можуть отримати лише ті резиденти/відвідувачі, які пройшли відповідне мінімальне навчання.

🚑 Тренінги з парамедиками: за можливості, запрошуйте тренерів — парамедиків для проведення тренінгів з  надання домедичної  допомоги. Відпрацьовані на тренінгах навички можуть стати важливим у випадку непередбачених ситуацій.

💰 Співпраця зі страховими компаніями: розгляньте варіант співпраці зі страховими компаніями для забезпечення страхового покриття для резидентів, керівників та відвідувачів мейкерського простору.

Зберігайте ці поради в своїй голові, про всяк випадок, і нехай ваше мейкерське середовище буде завжди безпечним та сприятливим для творчості та інновацій!

Щоб отримувати оновлення та більш детальні інструкції для мейкерських просторів з приводу всіх аспектів безпеки та охорони праці, залиште ваші контактні дані у формі нижче. 

Матеріал підготовлений в рамках проєкту TOLOCAR.
TOLOCAR – це проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки At Stake gGmbH та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Техніка безпеки (#17)
Прокрутити вгору