Запис 3rd European Repair Cafe Conference

У третьому міжнародному вебінарі присвяченому Ремонтним кафе, 26 січня 2024 року, взяли участь понад 220 ремонтників та організаторів ремонтних кафе. Під час заходу відбулися натхненні презентації та активні обговорення різноманітних тем, пов’язаних з організацією та проведенням ремонтних кафе та залученням волонтерів до них. До вебінару доєднались учасники  з різних країн, зокрема: США, Канада, України, Португалії, Нідерландів, Великої Британії, Франції, Німеччинї, Данії тощо.

Захід було розбито на декілька частин. Ви можете переглянути весь вебінар англійською, або прочитати короткий опис блоків і одразу відкрити найцікавіший для вас.

Вступ від Мартіни Постма та Мартіна Чартера

Розглянуто розвиток суспільства, який свідчить про зростання важливості ремонту у всьому світі. Зазначено зростання кількості Repair Café по всьому світу, збільшений інтерес до ремонтних заходів у сфері освіти та зростання уваги до можливості ремонту у навчанні дизайну продуктів.


Пояснення щодо права на ремонт

Відеозапис виступу Євродепутатки Анни Кавацціні щодо розробки законодавства про право на ремонт в ЄС можна передивитись тут, адже через технічні неполадки на самому вебінарі було чутно тільки голос, без відео.


Також в цьому блоці відбулось жваве обговорення права на ремонт між Мартином Чартером (Велика Британія) та Марітою Квіст-Корбетт (Repair Café Ottawa, Канада).

Оцінка навичок нових ремонтників

В цьому блоці розглядалися питання, як оцінювати навички волонтерів-ремонтників у Repair Café.
Гюнтер Нойберт  (Repair Café Überlingen, Німеччина) наголосив, що волонтери повинні мати не тільки гарні знання і навички з ремонту речей, а й особисті якості, які відносяться до soft skills, такі як приязність.

Себастьян Петі з Repair Café Sophia Antipolis у Франції сказав, що його Repair Café не дотримується певної процедури оцінки навичок нових ремонтників. Однак, об’єднавши нових волонтерів з більш досвідченими ремонтниками, вони завжди можуть з’ясувати, що новий ремонтник може, а що ні.

Repair Café Saint-Egrève, також у Франції, організовані за суворішою процедурою. Вони написали великий статут із правилами та вказівками для нових волонтерів. Засновник Ніколас Садойн не зміг приєднатися до вебінару особисто, але він надіслав свої погляди на цю тему, включаючи фактичний статут, до Repair Café International електронною поштою. Завантажте цей статут тут.

Джон Пірс (Farnham Repair Café у Великій Британії) ознайомив аудиторію з процесом набору персоналу в його Repair Café, починаючи від пошуку волонтерів і закінчуючи їх «влаштуванням» і моніторингом їх прогресу.

Залучення молодих волонтерів та учасників на ремонтні кафе

На третій годині організатори ремонтних кафе в різних країнах ділилися своїми думками щодо залучення молодих волонтерів-ремонтників (до 40 років). Для багатьох ремонтних кафе це виклик, але не для Ремонтного кафе в Києві, яке організовує Хаклаб. Володимир Бабій та Ольга Іванченко розповіли як проводять ремонтні події, і чому в хакерспейсі в них бере участь переважно молодь.

Армін Гелюк з Утрехта, Нідерланди, розповів схожу історію: його ремонтне кафе знаходиться на території кампусу Утрехтського університету і працює зі співробітниками та студентами університету. Це робить Repair Café більш привабливим для молоді.

Дон Фік з  Repair Café North Carolina у місті Кері, США, наголосив на важливості розуміння мотивів молодих волонтерів і поділився списком того, що варто і не варто робити, намагаючись залучити таких людей. Він підкреслив важливість зустрічі з ними там, де вони є («менше у Facebook, більше в Instagram і Reddit») і надання рішень для ремонту тих речей, якими вони користуються.

Фотографія та інформація для опису вебінару взяті з сайту Repaircafe.org

Прокрутка до верху