Мейкерські простори в бібліотеках. Запис зустрічі

Відеозапис надихаючої онлайн-зустрічі, про досвід організації мейкерських просторів у бібліотеках.

Директорка центральної публічної бібліотеки Хмельницької міської територіальної громади, пані Тамара, розповіла як вони облаштовували майстерню в бібліотеці. Тут знайшлось місце і для позитивного досвіду з використання плотера, малювання 3-д ручками, майстеркласів зі скрапбукінгу, народної творчості.

Звісно іноді виникають і складнощі. Наприклад зараз бібліотека зіштовхується з браком кваліфікованої допомоги в калібруванні та періодичному тех. огляді 3-д принтера.

Пані Ольга, директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, розповіла про різноманіття занять та активностей які бібліотека наразі пропонує дітям в STEM студії LEV-IT. Серед них і творчі заняття з використанням 3-д ручок, і більш серйозні з 3-д моделювання в TinkerCad та друку, і створення 3-д голограм, і листівки з елементами, що світяться, і програмування різного рівня складності, і використання Майнкрафт для заохочення дітей до програмування… Можна довго описувати все різноманіття занять, які пропонує львівська бібліотека – але краще все ж таки подивитися відео, адже там є яскрава презентація і велика кількість наочного матеріалу.

Пані Світлана, провідна бібліотекарка КЗ “Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського” розповідає про креативний простір 3d-Lab та організацію безкоштовних занять з робототехніки різного рівня складності та програмування. Про можливості залучення грантових коштів для закупівлі обладнання та для проведення майстер-класів.

Пані Наталія, завідувачка відділу інформаційних технологій Загальноміського бібліотечно-інформаційного центру Славутицької ЦБС, розповіла про майстерки з рукоділля, апсайклінг меблів, залучення старших людей до творчого дозвілля. Вона також не побоялася розповісти не тільки про перемоги, а й про складнощі, з якими вони зіштовхнулися при оновленні обладнання невеликої бібліотечної майстерні.

Організатори події:

  • ВГО Українська бібліотечна асоціація
  • Українська мейкерська асоціація

Зустріч відбулась в рамках проєкту TOLOCAR.

TOLOCAR – проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки At Stake gGmbH та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.

Прокрутка до верху