Знайомтеся з новими членами УМА – мейкерським простором Fablab Truskavets

3T – це про що? У мейкерській спільноті можна почути звичне поєднання символів 3D, бо це про моделювання, друк та інші технології виробництва.

Та саме у цій історії спрацювало поєднання трьох Т:

Тolocar + Трускавець + Толока

А тепер детальніше) 

Денис Шиленко – мрійник і авантюрист з Донеччини, який багато років мріяв про створення відкритої майстерні.  У 2022-му році Денис переїхав в Трускавець з родиною, собакою і громадською організацією “Ініціативний центр “Толока”. 

На фото Денис Шиленко

“Довго спостерігав за діяльністю Tolocar і захоплювався ними. Вирішив, що хочу їх запросити в Трускавець. Але з чого почати розмову? Що їм запропонувати, якщо я не маю ще великого досвіду у мейкерстві?”,– згадує Денис. – “А потім прийшла ідея почати діалог з того, що “Tolocar” і “Толока” мають настільки співзвучні назви, що точно мають познайомитись і поспівпрацювати.”

Саме так Денис і запросив Tolocar Mobile Makerspaces in Ukraine в Трускавець. Оператори Tolocar відгукнулись з цікавістю і погодились приїхати із триденним воркшопом в невелику курортну громаду на Львівщині. Під час цього візиту до роботи в майстерні на колесах долучились учні місцевої школи та ветерани з ампутаціями, які проходили реабілітацію в Трускавці. Саме тоді з’явилась ідея створення постійно діючої лабораторії на базі місцевої школи. 

“Завжди хотів облаштувати таке місце, яке буде працювати у форматі відкритої майстерні та мати в собі багато помічного обладнання. Сьогодні ми маємо 3д принтери, плоттер, обладнання для сублімації, CNC Лазер, швейно-вишивальну машину, ручний реноватор, обладнання для виготовлення значків, кнопок, люверсів, тощо. У нас в лабораторії можна виготовити практично будь-який сувенір, елемент декору, механізм, зробити робота або спроектувати прототип якоїсь ідеї і потестити його”, – каже Денис Шиленко.

Дівчинка 6 років здивовано дивиться на роботу CNC лазера

До речі, майстерня 3д друку – це не тільки про мейкерство, це також про об’єднання людей і пошук однодумців. Дуже скоро після старту роботи простору Fablab Truskavets, нею зацікавились місцеві активісти, які згодом стали частиною команди: фахівець з 3D моделювання Мирон, молодий архітектор Олександр, художниця та координаторка освітніх програм для дітей Анастасія.

Наразі команда громадської організації розвиває спроможність Fablab Truskavets, об’єднуючи у спільній діяльності дітей місцевої громади та дітей переселенців з різних регіонів України. Майстерню відвідують діти Трускавецької ТГ, Донецької, Запорізької, Херсонської, Харківської, Київської, Миколаївської, Дніпропетровської та Одеської областей. 

На фото адміністратор майстерні Мирон допомагає дітям робити значки

На сьогодні ключові напрямки діяльності лабораторії такі:

  • робототехніка OTTO DIY,
  • партиципація в громаді через ігри (Minecraft, Roblox) та мейкерство (наразі працюємо над двома проєктами: ревіталізація міської котельні; реновація руїн дитячого майданчику “Фортеця”),
  • розробка настільних ігор,
  • 3D моделювання/принтинг,
  • мейкерство з використанням CNC обладнання,
  • брендування (термоперенесення зображень),
  • соціальне шкільне підприємництво (нині на фазі формування команди й документів для запуску першого підприємства на базі майстерні).

Також вибудовується системна взаємодія із закладами професійно-технічної освіти та Дрогобицьким педагогічним університетом.

На фото діти спостерігають за роботою 3d принтера

Основний фокус майстерні направлений на взаємодію з дітьми, створення умов для запуску уяви й майстрування майже будь-чого. Майстерня має на меті дати можливість пройти шлях від ідеї до готового виробу. До того ж в майстерні можна ще й гарно поспілкуватися в атмосфері спільнотворення, а ще інколи зіграти у Minecraft із ветеранами.

“Чому я в УМА? Мені подобається брати участь у тусовках мейкерів, які проводить Мейкер хаб. Це гарна можливість відкривати для себе новий світ людей, які створюють часто неймовірні речі, або запускають потужні ініціативи: переробка пляшок у філамент, ремонт будинків для переселенців, виготовлення гітар з меблів, тощо. Таке проявлення людей допомагає мислити позитивно в умовах, коли зло руйнує Україну.

На фото представники Громадської організації "Ініціативний центр "Толока" Мирон, Денис, Олександр та Роман з Платформи Острів

Прагну, щоб членство в Асоціації було партнерським й наш досвід розвитку шкільної майстерні можна було системно інтегрувати у школи країни.” – ділиться Денис Шиленко.
На цій сторінці більше цікавинок про Fablab Truskavets, велкам)

Як стати членом Української мейкерської асоціації

Публікація написана в рамках проєкту TOLOCAR. Tolocar: Mobile Makerspaces in Ukraine – це програма, що фінансується Федеральним урядом Німеччини Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) і виконується німецьким інститутом HIWW за підтримки GIZ Ukraine.

Прокрутити вгору