Знайомтеся з членом УМА: “Технолаб Полтава”

«Технолаб Полтава» – це творчий простір для тусовки мейкерів та впровадження освітніх проєктів, які допомагають познайомитися з технікою, зробити, так би мовити, перший дотик.  Кому вже хочеться поглиблювати знання – ласкаво просимо в університет. Він, якраз, поруч, що дуже зручно) Це одне з місць синергії, де можна отримати позитивний результат шляхом змішування знань з різних галузей.

Простір нивих можливостей

Мейкерський простір розташований на площі близько 100 м2 на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Буквально кілька тижнів тому простір відкрився в оновленому вигляді і продемонстрував першим відвідувачам свої нові спроможності: нове приміщення і нову техніку.

Владислав Кушніров, засновник мейкерського простору «Технолаб

«Ми починали цю ініціативу в 2015 році зі створення студії робототехніки, – ділиться спогадами Владислав Кушніров, засновник мейкерського простору «Технолаб». –  З того часу і до самого ковідного карантину курси проводилися безперервно. В нас було багато перемог на конкурсах. Потім виникла ідея, що звичайних конструкторів робототехніки замало: діти хочуть робити щось своє. Це стало початком трансформації студії з робототехнічного монопрофілю в студію креативної технічної освіти: симбіоз робототехніки, науки і технологій».

Перемога в конкурсі з робототехніки

Одним із напрямків роботи студії в той час було ознайомлення вчителів з новою технікою, яка зараз є на ринку. «Ми отримували техніку ще до того, як вона виходила на український ринок, робили її огляди, викладали відео на свій ютуб-канал.  Надавали рекомендації, що варто брати, що не варто. Плануємо і надалі так робити.», – ділиться Владислав.

Сьогодні «Технолаб» має можливість проводити активності за такими напрямками:

💡робототехніка;

💡базові майстер-класи по обробці деревини;

💡основи роботи з лазерним гравером/різаком та ЧПУ фрезером

💡базові курси з пайки;

Заняття для дітей в просторі "Технолаб Полтава"

Найближчим часом почнуться заняття з кераміки, гончарства та інших арт-напрямків.

В просторі «Технолаб» є ще багато ідей для розвитку різних напрямків діяльності, і для цього їм необхідна підтримка для придбання необхідного обладнання. Якщо у вас є бажання підтримати творчі ідеї мейкерів, це можна зробити донатом на Монобанку за цим посиланням.

Обладанання "Технолаб Полтава"

В майбутньому, крім чисто технічних речей,  в мейкерському просторі планують започаткувати навчання важливих речей з базової економіки. А ще, можливо, буде відновлена школа стартапів.

«Технолаб» є партнером Art Centre ZELO вже понад 2 роки. Суть проєкту полягає в наданні психологічної реабілітації дітям, постраждали від війни, через проведення занять з робототехніки, малювання 3D ручкою. На сьогодні проєкт охопив вже понад 5 тисяч учасників.

Заняття для дорослих в "Технолаб Полтава""

Хто наша цільова аудиторія?

Основа – це молодша і середня школа. Але можуть бути і маленькі діти, бо в нас є деякі верстати, які безпечні для дітей з 4-х років. Це верстати PlayMake та  Unimat від австрійської фірми TheCoolTool. Вони так влаштовані, що навіть якщо дитина доторкнеться до якоїсь робочої деталі, то вона не травмується. Тому працювати ми можемо з дуже широкою віковою аудиторією: від 4-річних дітей до зовсім дорослих людей. Головна умова – бажання вчитись)

Безпечні верстати для дітей

Чому ми в УМА?

«Нетворкінг. Це першочергове і головне. Спілкування з людьми, які зацікавлені тим самим, що і я. Асоціація – це джерело нових ідей, нових знайомств. Взаємодія з іншими мейкерами завжди мотивує і себе тримати, як мінімум, на тому ж самому рівні». Для того, щоб бути в курсі новин освітнього простору «Технолаб» підпишіться на сторінку організації

Як стати членом Української мейкерської асоціації

Публікація написана в рамках проєкту TOLOCARTolocar: Mobile Makerspaces in Ukraine – це програма, що фінансується Федеральним урядом Німеччини Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) і виконується німецьким інститутом HIWW за підтримки GIZ Ukraine.

Прокрутка до верху